به گزارش “آی دبلیو اسپورتس” به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی کشور نونهالان دخترشنبه 23تیرماه به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت با حضور 298 تکواندوکار در قالب 32 تیم از 31 استان به میزبانی هیات تکواندو استان قم و در مجموعه ورزشی نخلستان این شهر آغاز و دقایقی پیش با قهرمانی مقتدرانه البرزیها به پایان رسید.
در پایان این دوره از رقابتها، دختران غیرتمند البرزی با کسب 4 مدال طلا، 5 برنز و 80 امتیاز مقتدرانه و با شایستگی بر سکوی قهرمانی ایستادند، نمایندگان استان تهران با 2 طلا، 2 نقره، یک برنز و 59 امتیاز نایب قهرمان شدند و تکواندوکاران گیلانی نیز با یک طلا، 2 نقره، یک برنز و 51 امتیاز عنوان سومی را کسب کردند.
تیمهای قزوین و مازندران نیز به ترتیب در رده چهارم و پنجم قرار گرفتند.
در پایان مسابقات قرآنی نیز مائده کاظمی از استان قم عنوان نخست را بدست آورد، زهرا جلیلی از استان آذربایجانشرقی بر سکوی دومی ایستاد و مائده رنگرززاده از استان خراسانرضوی و یاسمن شکرالهی از استان قزوین مشترکا عنوان سومی را کسب کردند.
برترین های این دوره از مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:
بهترین داوران: سارا نوروزی (فارس) – الهام درحی (خراسان رضوی)
بهترین سرمربی: شهره خلجزاده (البرز)
بهترین سرپرست: بانو رضایی (بوشهر)
فنی ترین بازیکن: مهشاد احوطی (تهران)
بازیکن شیرزن: مائده منصوری (البرز)
تیم اخلاق: قم
وزن اول (29- کیلوگرم):
1- نیکی یوسفی شیخ رباط (اصفهان)
2- نازآفرین آذربایجانی (قزوین)
3- فاطمه محمودی (البرز) – تینا گل محمدی (زنجان)
وزن دوم (33- کیلوگرم):
1- مائده منصوری (البرز)
2- پارمیدا خوشدل (گیلان)
3- ترنم احمدی نژاد (مازندران) – عسل اکبرزاده (تهران و توابع)
وزن سوم (37- کیلوگرم):
1- زهرا زرین نعل شیخانی (گیلان)
2- کیانا نوری (تهران و توابع)
3- فائزه بی غم سوستانی (البرز) – عاطفه صفایی (قم)
وزن چهارم (41- کیلوگرم):
1- مهشاد احوطی (تهران)
2- محدثه فرامرزی (لرستان)
3- فاطمه حسن پور (گلستان) – ساناز عباس پور (البرز)
وزن پنجم (44- کیلوگرم):
1- هستی روشن ضمیر(سمنان)
2-مبینا نعمتزاده (تهران)
3- مریم صادقی پور گلنگش (البرز) – ستایش محمدی (کرمانشاه)
وزن ششم (47- کیلوگرم):
1- مریم وسیله بر (البرز)
2- سعیده نصیری (مازندران)
3- ریحانه امام دادی (خراسانرضوی) – فاطمه رحمانی (قزوین)
وزن هفتم (51- کیلوگرم):
1- نسترن ولیزاده (البرز)
2- پونه جعفر صالحی (مازندران)
3- کیانا اشراقی (گیلان) – آنیتا محمدیان (آذربایجانشرقی)
وزن هشتم (55- کیلوگرم):
1- آرمیتا داد خواه (تهران و توابع)
2- رعنا لارتی (کرمانشاه)
3- مريم فتحي زاده (قزوین) – شکیبا جمشیدی (گلستان
وزن نهم (59- کیلوگرم):
1- ساناز سمیاری (قزوین)
2- آیناز راستگو (بوشهر)
3- فریبا کریم زاده (آذربایجانشرقی) – مهدیس مرادلو (البرز)
وزن دهم (59+ کیلوگرم):
1- نیوشا فرح بخش (البرز)
2- هستی رجبی دلیوند (گیلان)
3- مائده مهدان (گلستان) – آيناز محمدی (کرمانشاه)